Вівторок, 21.05.2019, 21:44
Вітаю Вас Гість | RSS

ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Соловичі

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 36
Наш чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Загальні відомості

 

 

Споконвіку бібліотека була документальною пам’яткою людства, центром духовності, відображенням усіх явищ світового життя. Шкільна бібліотека ЗОШ І-ІІІ ст. розпочала діяльність із відкриттям школи. У 2008 році, внаслідок реалізації міні-проекту, отримано нове приміщення.

Учні школи, вчителі мають можливість працювати в читальному залі бібліотеки, де зібрана література, періодичні видання. У бібліотеці проводяться інформаційні години, тематичні  виставки, книжкові огляди приурочені до пам’ятних дат і подій. Це дає учням можливість поповнювати свої знання про історію України, рідного краю, видатних людей.

З метою виховання у школярів любові до книги, вироблення в них глибоких читацьких інтересів, формування інформаційної культури учнів, відбувається інформування про різноманітні всеукраїнські та регіональні конкурси малюнків, творів та наукових робіт.


 

Правила користування бібліотекою загальноосвітнього навчального закладу

1. Загальні положення

1.1. Типові правила користування бібліотекою загальноосвітнього навчального закладу розроблені відповідно до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» зі змінами і доповненнями, затвердженими Верховною Радою України 16.03.2000 p., «Типових правил користування бібліотеками в Україні», затверджених наказом Міністерства культури і мистецтв України від 25.05.2001 р. № 319 і зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 22.06.2001 р. за № 538/5729, «Положень про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу», затверджених наказом Міносвіти України від 14.05.99 р. № 139.
1.2. Правила користування бібліотекою — це документ, що регламентує відносини користувача з бібліотекою, встановлює загальний порядок організації обслуговування користувачів, доступ до фондів бібліотеки, права та обов'язки користувачів бібліотеки.
1.3. На підставі Типових правил бібліотека кожного загальноосвітнього навчального закладу (далі ЗНЗ) розробляє власні правила користування бібліотекою відповідно до складу користувачів, спеціалізації ЗНЗ. Правила затверджуються директором навчального закладу.
1.4. Бібліотека обслуговує користувачів на абонементі, у читальному залі, за міжбібліотечним абонементом (далі МБА).

2. Порядок користування бібліотекою

2.1. Учні ЗНЗ записуються до бібліотеки в груповому (класи) або в індивідуальному порядку за списками, співробітники , та викладачі –– за паспортами.
2.2. На кожного користувача заповнюється читацький формуляр як документ, що підтверджує факт і дату видачі користувачеві документів з фонду бібліотеки та їх повернення.
2.3. Під час запису до бібліотеки користувачі повинні ознайомитися з Правилами користування нею і підтвердити зобов'язання про їх виконання своїм підписом у читацькому формулярі (крім учнів 1-4 класів).

3. Порядок користування абонементом та читальним залом

3.1. Термін користування документами, які видаються на абонемент, не більше ЗО днів. Кількість примірників, які видаються на абонемент, не більше 5.
3.2. Навчальна, методична література видається користувачам на час навчання відповідно до програм з обов'язковою перереєстрацією наприкінці року.
3.3. У разі необхідності термін використання документів може бути продовжений, якщо на видання немає попиту з боку інших користувачів, або скорочений, якщо видання користується попитом.
3.4. Періодичні видання видаються вчителям-предметникам терміном на 15 днів. За кожний примірник користувач розписується в читацькому формулярі (крім учнів 1- 4 класів).
3.5. Періодичні видання видаються учням лише в читальному залі.
3.6. Кількість документів, які видаються в читальному залі, не обмежена.
3.7. Рідкісні, цінні, довідково-енциклопедичні видання, альтернативні підручники, хрестоматії, видання, отримані за МБА, видаються лише в читальному залі.

4. Права, обов'язки та відповідальність користувачів

Користувач має право:
4.1. Безкоштовно користуватися бібліотечно-інформаційними послугами.
4.2. Одержувати повну інформацію про склад фонду бібліотеки та порядок доступу до нього.
4.3. Отримувати у тимчасове користування необхідні документи (на різних носіях інформації) з фонду бібліотеки, користуватися послугами МБА.
4.4. Отримувати бібліотечно-бібліографічні знання, навички та вміння самостійного користування бібліотекою (інформацією).
4.5. Брати участь у заходах, що їх проводить бібліотека.
4.6. Обиратися до бібліотечної ради, надавати практичну допомогу бібліотеці.
4.7. Вимагати дотримання конфіденційності щодо даних про нього та переліку документів, якими він користується.
4.8. Подавати адміністрації ЗНЗ зауваження, пропозиції щодо роботи бібліотеки.
Користувач зобов'язаний:
4.9. Дотримуватися Правил користування бібліотекою.
4.10. У разі запису до бібліотеки треба надати необхідні відомості про себе для заповнення читацького формуляра.
4.11. Дбайливо ставитись до документів, отриманих з фондів бібліотеки; не псувати, не робити позначок, підкреслювань, не виривати й не загинати сторінки.
4.12. Повертати документи не пізніше встановленого терміну.
4.13. Не виносити з приміщення бібліотеки документи, які не зафіксовані в читацькому формулярі.
4.14. У разі вибуття з ЗНЗ повернути до бібліотеки документи, що за ним зафіксовано.
Відповідальність користувачів:
4.15. У разі втрати або пошкодження документів з фонду бібліотеки користувач повинен замінити їх аналогічними або рівноцінними (за визначенням бібліотекаря) документами, або внести кратне відшкодування вартості документа. Вартість відшкодування визначається бібліотекою залежно від цінності документа.
4.16. За втрату документів з бібліотечних фондів або їх пошкодження відповідальність несуть батьки або особи, під наглядом яких перебувають діти.


Пам'ятка для учня: Як берегти книгу?

1. Не можна брати книгу брудними руками. Коли сідаєте читати, погляньте на свої руки, чи чисті вони? Подивіться на стіл - чистий він, сухий? 
2. Дехто перед тим, як перегорнути сторінку, обов'язково лизне палець. Робити так не слід, бо від цього псуються сторінки, забруднюються аркуші. Брати в руки книгу неприємно і небезпечно. 
Отож, потрібно думати не лише про здоров'я книги, але й про своє власне. 
3. Перегортати сторінки можна лише за верхній куточок. Якщо перегортати за нижній, то швидко зітруться цифри, які позначають номери сторінок. 
4. Класти в книгу олівець чи ручку теж не треба. Від цього псується обкладинка. Краще користуватися закладкою. 
5. Носити книги бажано в папці. 
6. Дехто з вас читає книгу під час їди. Оце вже зовсім неприпустимо. Обов'язково залишити пляму, зіпсуєте книгу. 
Запам'ятайте, будь ласка: 
1. Сидіти потрібно лише прямо, не горбитися, бо виростите сутулими. Це негарно і погано для здоров'я. Лежачи теж не читайте, бо від цього псується зір. 
2. Книга повинна бути добре освітленою. Потрібно, щоб світло падало зверху або з лівої сторони. При слабкому освітленні ваші очі швидко втомлюються. Не забувайте, що їм потрібно давати перепочити. 
3. Дуже важливо тримати книгу на відстані не менше 30 см від очей. Варто відміряти лінійкою 30см і запам'ятати цю відстань. Якщо ви будете стежити за цим, згодом це стане звичкою. 
Дотримуючись цих простих правил, ви значно продовжите життя вашому найкращому другові - книзі, і зовсім не нашкодите своєму здоров'ю.

Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Друзі сайту